טיפולי שיניים משמרים

טיפולי שיניים משמרים

סתימות

מטרתן של סתימות הן לשחזר באופן אסתטי ותפקודי חור בשן הנובע כתוצאה מעששת. עששת היא מחלה הנגרמת ע"י חיידקים המנצלים סוכרים ליצירת חומצה הפוגעת במבנה גבישי השן. אנחנו במרפאה מציעים טיפול באמצעות סתימות רגילות וסתימות אסתטיות לבנות בצבע השן, בכל חלל הפה.
במקרה של נזק נרחב לרקמת השן, אנו ממליצים על ביצוע סתימות מינרלוקרמיות חרוטות באמצאות מערכת CEREC CAD / CAM.

 

פגיעה במוך השן (טיפול שורש)
עששת (סתימה בלבד)
שן בריאה

טיפולי שורש

 

טיפול שורש מתבצע במקרה של דלקת בלתי הפיכה בשן. בטיפול שורש הרופא מבצע ניקוי, חיטוי ועיצוב של תעלות השורש, בשילוב שטיפות וחומרים תרופתיים אחרים. לאחר מכן מבוצעת סתימת שורש עם חומר מיוחד שנועד לאטום את התעלה ולמנוע מחיידקים לגדול בה. בכדי לדעת אם צריך טיפול שורש, אנו ממליצים על בדיקה קלינית ובאמצעות צילום ואבחנה רפואית, להמליץ על אפשרויות הטיפול.כמעט בכל מקרה מומלץ לבצע כתר חרסינה על שן לאחר טיפול שורש בכדי להגן עליה ולהאריך אורך החיים שלה.

עקירות שיניים ועקירות כירורגיות


מתבצעות על ידי רופא שיניים במקרה של שן שאינה ניתנת לטיפול שמרני או שיקומי. הסיבות העיקריות לעקירת שן הם עששת נרחבת, ו/או אובדן תמיכת עצם עקב מחלת חניכיים. קיימים מקרים בהם יש צורך בעקירה כירורגית של שאיריות של שיניים אשר נמצאות מתחת לקו החניכיים או עקירות שני בינה.

חריקת שיניים

חריקת שיניים, או הידוק שיניים, היא תופעה נרחבת, אלא שרובינו כלל אינם מודעים לה. רוב פעילות השחיקה והנעילה מתבצעת בשעות הלילה, בזמן השינה, כך שברוב המקרים איננו מקדישים לכך תשומת לב יתרה, אלא אם כן מישהו הקרוב לנו – בן / בת זוג, או בן משפחה, יסב את תשומת ליבנו לכך.
יחד עם זאת, סביר להניח שאם נסבול מחריקת שיניים, נסבול גם מתופעות לוואי שונות כמו כאבי ראש בשעות הבוקר, קשיחות ועייפות של השרירים וכאבים בלסתות. יתר על כן, לאורך זמן נגרום נזק רב למערכת השיניים ולבריאות הפה, בשל תופעות כמו שחיקת השיניים המתקצרות לאורך זמן, או ספיגת עצם מהירה..

ישנם פתרונות לחריקת שיניים

אחד הפתרונות המקובלים והיעילים ביותר לחריקת שיניים, הידוק שיניים ושחיקת שיניים הוא סד לילה (או סד סיגרי) סד לילה הוא מתקן נשלף העשוי חומר אקריל קשיח או גמיש, המתיישב על גבי השיניים. לא כל מרפאות השיניים עובדות עם סד גמיש, הנחשב מתקדם יותר, קל יותר להסתגלות ולשינה, אך מרפאתנו מתמחה בהתאמת סדי לילה גם מהסוג הגמיש. סד לילה מקל גם על תופעות הלוואי האופייניות ובכך תורם רבות לשיפור משמעותי באיכות החיים. יש לציין כי סד לילה אינו עוזר בהעלמת תופעת חריקת השיניים ולכן יש להרכיב את הסד בכל לילה, כדי לשמור על השיניים ועל איכות החיים. במקרים חמורים במיוחד, מומלץ לכסות את השיניים השחוקות ע"י כתרי זירקוניה, אשר ישמרו את המשנן הנותר משחיקה נוספת.
במרפאתנו מצבים אלו מטופלים באמצעות מערכת CEREC CAD \ CAM.