טיפולים משקמים

טיפולים משקמים

כתרים

במקרים רבים פונים לתיקון השן באמצעות כתר. כאן אנו מדברים על מקרים של שן לאחר טיפול שורש ,שן שהשבר בה הוא גדול מדי, שן עם חור גדול מדי לסתימה, שן שהשחירה כתוצאה מפגיעה ולא ניתן להחזיר לה את צבעה הלבן המקורי, שן שבורה בתוך חלל הפה ועוד. הכתר הוא מעין שחזור של מכסה השן.
מטרתו של הכתר לשפר את המראה האסתטי של השן, לשוות לה את צורתה המקורית ולהחזירה לתפקוד תקין. הכתר הקלאסי מורכב מבסיס מתכתי שמצופה בחרסינה. כיום בשימוש חומרים מינרלו-קרמיים מודרניים- שילוב של כוח, אסתטיקה,ביו-תאימות.
במרפאה שלנו, כתרים כאלה מיוצרים באמצעות מערכת CEREC C -AD \ CAM – המערכת הכי מתקדמת ברפואת שיניים כיום.

שתלים דנטליים

במקרה של חוסר בשיניים, מטפלים בבעיה באמצעות שתלים דנטליים ו/או גשר. השתל הדנטלי הוא שורש מלאכותי המושתל בעצם הלסת, במקום השן החסרה, כשתפקידם של השתלים הוא להחליף את שורשי השיניים שנעקרו. ע"ג השתל מתברג מבנה שמחליף שן מושחזת ולאחר מכן נבנה כתר חרסינה לקריאה נוספת על שתלים דנטליים

גשרים

גשר הוא פתרון למספר שיניים שאבדו, הנתמך על שיניים סמוכות. ברוב המקרים הגשר יהיה עשוי מחומרים מינרלוקרמיים או מחרסינה המאוחה למתכת, הנדבק לשיניים הטבעיות הנמצאות משני צידי הרווח החסר. מרפאתנו מבטיחה גשר באיכות הגבוהה, אשר יחד עם תחזוקה נכונה, יכול להאריך לאורך זמן רב.

 

תותבות

השימוש בתותבות (חלקיות או שלמות) נועד עבור אנשים שחסרות להם שיניים רבות בפה (או כולן) ושאינם מתאימים לשיקום על גבי שתלים. מטרת התותבות הינה כפולה – ליצור מראה אסתטי מושלם ולהחזיר את יכולת תפקוד השיניים (כגון: אכילה, לעיסה ודיבור). התאמת תותבת היא מלאכת מחשבת המצריכה דיוק רב והמון תשומת לב. אנו מתמחים ביצירת תותבות בהתאמה מושלמת למבנה הפה.

שיקום נשלף חלקי

תותבת חלקית תחתונה
   
תותבת חלקית עליונה

 

תותבות שלמות

תותבות שלמות נתמכות שתלים

היום ככלל הוא שיש לבצע לפחות 2-4 שתלים בלסת תחתונה לפני ביצוע זוג תותבות שלמות לשם עיגון תותבת תחתונה במקומה ומניעת תזוזתה. הצורך בהשתלות נובע מכך שבלסת תחתונה אין ואקום להידוק התותבת כמו בלסת העלינה.

במקרים מסוימים, וכאופציה טיפולית נוספת, מבצעים 4 שתלים בלסת עליונה .
הדבר ננעשה בכדי לבצע תותבת יותר עדינה וללא חסימת חיך קשה לרמת חיים טובה יותר.

תותבות מוברגות ע"ג שתלים

כאשר קיימות מגבלות אנטומיות ולא ניתן לבצע השתלות באזורים מסוימים כמו,למשל,באובדן גרמי וממדי הפנים ניכרים ,אך מטופל עדיין מעוניין בשיקום קבוע תותבת מוברגת היא הפתרון.
על מספר יחסית קטן מהמקובל של שתלים מתברגת תותבת פרסתית דקה שמשלימה את כל השיניים החסרות. השיקום הוא קבוע ויש להסירו לניקוי במרפאה פעם בחצי שנה.